Terapeutická setkání

Pokud si vyberete terapii, můžete se těšit na společnou cestu do hlubin vaší mysli, duše a vašeho srdce. Nemusí to být vždy procházka růžovou zahradou, ale to, co si odnesete, stojí za to. Postupně se vám bude dařit více porozumět sobě samému a dílčím souvislostem ve vašem životě; naučíte se vyfiltrovat potřebné a nepotřebné; zvýšíte svou frustrační toleranci; získáte nadhled; vyrovnáte se s krizí; zorientujete se v rodičovské roli; naučíte se pečovat o sebe; pochopíte rodinné či partnerské vazby, aj. Záleží na vás na co se hodláte zaměřit a já vám mohu být na této cestě průvodkyní, oporou či spolucestovatelkou.

Jak bude setkání vypadat? 

První setkání je zaměřené na vzájemné seznámení a seznámení s vašimi tématy, situací, cílem, přáním a očekáváním od setkání, na vymezení spolupráce. Vysvětlím vám, jak pracuji, domluvíme se na frekvenci sezeních a další termínu, obvykle se dohodneme cca na 3 – 5 setkáních, po kterých vyhodnotíme, zda si vzájemně „sedneme“ pro dlouhodobou spolupráci. Je důležité, abyste se v terapii aktivně zapojovali a ovlivňovali tím směr, kterým se vydáváte, jde přeci o to, co vy v životě potřebujete. Já se starám o rámec naší spolupráce, proces terapie, ctím vaše tempo a právo říct „stop“, když se nebudete cítit jít v daný moment dále, mohu nabízet postupy a techniky, jak s vaším tématem pracovat či na něj nahlížet. Hlavní prostředek mé práce s klienty je rozhovor, jehož atributy jsou: empatie, naslouchání, opravdovost, nehodnocení/nesouzení, přijetí, porozumění. (Dále můžeme vybírat například i z prvků arteterapie či tanečně pohybové terapie, práce s kartami, relaxačních technik, systemických konstelací, sochání, dramaterapie, a mnohé další). 

Lze živě / online

Jak dlouho trvá jedno setkání?

Délka jednoho sezení je 50 minut

Kolik to stojí?

Cena jednoho setkání je 1200,- Kč

Storno podmínky:

Nezapomeňte se včas omluvit. Pokud nebudete moci přijít na domluvené setkání, omluvte se prosím nejpozději do 48 h před termínem schůzky.  Neučiníte-li tak, bude vám účtována plná sazba za neuskutečněné sezení. Děkuji za pochopení.

Jak často a dlouho se chodí na psychoterapii?

To je velmi individuální. Záleží s čím jste se na mne obrátili. Někdo přijde v krizové situaci a pak je vhodné podporu zajistit ze začátku co nejčastěji (např. několikrát týdně). 

Někdo přijde s přáním nalézt příčinu své životní nespokojenosti, nebo zpracovat nepříjemnosti, které se mu v životě staly… a začne chodit 1x týdně, poté se frekvence zvolňuje např. na 1x za 14 dní. 

Osobně doporučuji neuspěchat vnořování se do hlubin sebe. Je to dosti citlivé a zasloužíte si být dobře ošetřeni a mít možnost návazných sezeních. Pokud se rozhodnete pro mé služby doporučuji déle trvající rámec spolupráce. Stává se, že klient přijde s tím, že si chce zpracovat témata z dětství a domnívá se, že je za měsíc nebo tři „hotovej a čistej“ a při prvním zdaru ukončuje terapii, že už je vše ok. Bohužel mnohdy je opak pravdou a po několika měsících se do terapie vrátí, zejm. při větším životním zádrhelu.  

Někdo chodí už jen 1x za měsíc na podpůrné setkání (to není vhodné v prvním roce nebo půlroce spolupráce). Taktéž je to u délky terapie – záleží na vás, co vše chcete prozkoumat a jak vám to půjde se do sebe vnořit…

Říká se, že na efektivní terapeutickou práci je ideální minimálně rok spolupráce, při frekvenci 1x/týden (někdy 1x/14dní).

OBJEDNAT